Granie w sieci a czas


Komputer to prawdziwy złodziej czasu. Nie od dzisiaj wiadomo, że kiedy zasiada się do komputera to traci się całkowicie poczucie czasu, a krótka chwila potrafi się zmienić w długie minuty a nawet godziny ślęczenia przed monitorem. Tak jest niemalże za każdym razem, kiedy siada się przed laptopem tylko po to, aby coś sprawdzić. W praktyce wygląda to tak, że zajmujemy się przeważnie masą różnego rodzaju spraw, zanim koniec końców dojdziemy do sedna, a więc do jednej małej rzeczy, jaką mieliśmy załatwić.
Oczywiście nie wiemy nawet kiedy, zleciały długie godziny. Zdarzenia tego typu mają najczęściej miejsce, jeśli tylko mamy stały dostęp do sieci. W końcu w internecie zawsze znajdzie się coś godnego uwagi. Mało tego, nawet jeśli mamy do wykonania jakąś pracę, która niekoniecznie wymaga od nas dostępu do internetu, to i tak często mechanicznie po prostu otwieramy przeglądarkę i trwonimy nasz czas.
W przypadku osób, które lubią gry, to sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Z jednej strony często takie osoby specjalnie nie instalują sobie żadnej gry na dysku twardym. Z drugiej zaś internet dzisiaj kusi graczy praktycznie na każdym kroku. Obecnie znalezienie fajnej gry online nie stanowi naprawdę żadnego problemu. Mało tego, bardzo często w przeglądarkach, praktycznie z automatu, pojawiają się reklamy tego typu rozrywki.

Efekt jest oczywiście łatwy do przewidzenia. Sporo osób, nudząc się lub też szukając rozrywki, wejdzie dosłownie na moment na taką stronę, a przepada na wiele godzin. Granie w sieci potrafi wciągnąć momentalnie. Mimo tego, że wchodzimy tam najczęściej tylko po to, ażeby sprawdzić czy dana gra jest warta uwagi, to później nierzadko nie potrafi się od niej w żaden sposób uwolnić. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana w przypadku nałogowych graczy, którzy w poszczególne gry w sieci są zaangażowani. Oni potrafią spędzić nad graniem naprawdę całe dnie i poświęcić temu każdą chwilę wolną. Niektórzy za sprawą dostępu do sieci z każdego miejsca, nie mają również oporów, ażeby w pracy choćby na chwile wejść na konkretną stronę internetową. Wszystkie osoby, które spróbowały grania w różne gry w sieci wiedzą o czym tutaj mowa.
Niby miała być to krótka rozgrywka, a zrobiły się z tego naprawdę długie godziny. Nieraz na poszczególne rozgrywki trzeba poświęcić sporo czasu. Dotyczy to zwłaszcza znanych tytułów gier strategicznych. Warto zauważyć, że jak twierdzą gracze, potrafią one uzależnić praktycznie z chwili na chwilę. Nie wiedzieć kiedy, gra online, staje się pasją, której co niektórzy oddają się z pełnym zaangażowaniem. Z takiego niemal uzależnienia bardzo ciężko się później wyplątać, dlatego więc jeśli jesteśmy na coś takiego podatni, to lepiej w ogóle nie próbować.
Autor: